Pierogi? Nie tylko z mięsem! – nowość w ofercie TAKO

Dobrze doprawiony farsz zamknięty w cienkim cieście. Na myśl o pierogach od razu cieknie ślinka! Chociaż w książkach kucharskich znajdziemy setki wariacji na temat pierogów, najważniejsze jest, żeby były przygotowywane z pasją i miłością - tak jak te z Pierogarni Staropolskiej.

Tradycyjne pierogi

Co kraj, to pieróg! W Polsce największą popularnością cieszą się oczywiście pierogi… ruskie, ale wraz z globalizacją, coraz częściej znajdziemy w sklepach pierożki chińskie, włoskie, indyjskie czy meksykańskie. Każdy z nich ma interesującą tradycję i zdecydowanie jest opcją, którą warto spróbować. Jednak i na naszym polskim podwórku wybór pierogów jest naprawdę szeroki. Potrawa ta dotarła na nasze ziemie najprawdopodobniej już w XIII wieku. Wiesz, że pierogi w Polsce mają nawet własną legendę? Tak, tak! To świadczy tylko o jednym – polska kuchnia pierogiem stoi i nic tego nie zmieni.

Przeczytaj również: Jak wieprzowina wypada na tle innych mięs?

Pierogi i mięso? Skąd to połączenie?

Nie będziemy opowiadać o tym jak powstał pierwszy pieróg z mięsem i skąd wziął się pomysł na niego. Chętnie za to opowiemy, dlaczego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie pierogów do oferty TAKO. Powód pierwszy, najbardziej prozaiczny – kochamy pierogi! Powód drugi – kochamy dobrze zrobione pierogi. Takie, w których produkcję wkłada się całe serce, talent i cierpliwość. Takie pierogi znajdziemy w Pierogarni Staropolskiej, z którą właśnie nawiązaliśmy współpracę. Pierogarnia Staropolska jest rodzinną firmą z tradycjami, która od 10 lat zachwyca jakością i smakiem swoich wyrobów.

Przeczytaj również: Jakie mięso wybrać na burgery?

Tradycja i nowoczesność

Pierogarni Staropolskiej udało się połączyć tradycyjny smak z nowoczesnym procesem produkcji, co jest nie lada wyzwaniem! Receptury wciąż tworzone są w oparciu o doświadczenie
babć, przy jednoczenym wykorzystaniu wiedzy i umiejętności współczesnych kucharzy. Pozwala to na uzyskanie doskonałego smaku, który zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienie! Pierogi Pierogarni Staropolskiej przygotowywane ręcznie, bez dodawania wzmacniaczy smaku i barwników, a jedynie z naturalnych, starannie wyselekcjonowanych składników i przypraw.
To, za co pokochaliśmy Pierogarnię Staropolską jest świeżość i lokalność, które towarzyszą na co dzień również nam. Zobacz, jak powstają niesamowite smaki:

Szukaj ich w sklepach TAKO!

W naszych punktach znajdziesz aż siedem propozycji od Pierogarni Staropolskiej, a wśród nich nie tylko tradycyjne smaki! Obok pierogów ruskich możesz znaleźć także pierogi z:

  • boczkiem i ziemniakami,
  • mięsem,
  • kapustą i grzybami,
  • szpinakiem i serem,
  • kurczakiem i pieczarkami
  • twarogiem na słodko.

Sprawdź listę naszych sklepów i ruszaj po obiad! Sklepy TAKO >> 

Powrót do listy
Powrót do listy