Wiejski stół weselny

Wiejski stół na weselach cieszy się dużą popularnością i od wielu lat pojawia się na polskich przyjęciach. Państwo Młodzi czerpią inspirację od innych par czy z internetu, ale zdarza się, że często sale weselne same oferują takie rozwiązanie. Co znajdzie się na takim stole?

Wiejski stół – czy warto?

Jeśli tylko organizujemy wesele dla mięsożerców, to na pewno! To przede wszystkim świetna atrakcja kulinarna – w zależności od regionu Polski, mogą się na nim znaleźć różnego rodzaju regionalne przysmaki, które będą robić furorę wśród gości z innych części kraju. Świetnym pomysłem jest też postawienie wiejskiego stołu na weselu, na którym gościmy przyjaciół i rodzinę zza granicy – w ten sposób pokazujemy swoją kulturę i dziedzictwo kulinarne. Zwykle takie stoły, które uginają się pod ciężarem wędlin, kiełbas, smalcu, boczku i innych przysmaków, cieszą się dużą popularnością wśród gości, którzy uwielbiają swojskie jadło. Pamiętajmy też, że takie smakołyki świetnie pasują jako przegryzka do alkoholu.

Co podać?

Co powinno znaleźć się na na stole wiejskim? Oczywiście podstawą są różnego rodzaju suszone kiełbasy, bigos i smalec. Oprócz tego, często na wiejskich stołach weselnych spotyka się swojski chleb na zakwasie, domowy salceson, pasztety, smalec, domowe ogórki kiszone, wędliny, domowy boczek, swojskie masło, domowy chrzan i różne rodzaje nalewek.

Ile to będzie kosztować?

Taka mała niespodzianka dla gości może wynieść Młodą Parę od 1000 do nawet 2500 złotych. wszystko zależy od ilości i jakości proponowanych produktów i miejsca, w którym organizujemy wesele.

Powrót do listy
Powrót do listy