Kurczak w diecie odchudzającej. Dlaczego gra ważną rolę?

Zdrowa dieta to zbilansowana dieta. Podczas zrzucania zbędnych kilogramów należy pamiętać przede wszystkim, by się nie głodzić, a sięgać po różnorodne produkty bogate w odpowiednie składniki odżywcze. Planujesz dietę? Nie rezygnuj całkiem z mięsa, postaw na dietetycznego kurczaka!

Mięso białe i jego właściwości

Różnorodność produktów to klucz do udanej diety. Węglowodany i tłuszcze są potrzebne w codziennej, zdrowej diecie, ale jej najważniejszym składnikiem pozostaje białko, które według badań przyspiesza metabolizm nawet o 80%. Mięso białe, czyli między innymi kurczak, cechuje się wysoką zawartością dobrze przyswajanego białka oraz witamin z grupy B. Dodatkowo, jest źródłem kwasów tłuszczowych, a także w cynku, żelaza, potasu i magnezu.

 


Przeczytaj: Przyrządzanie mięsa drobiowego – 10 praktycznych porad


0,9 g białka na 1 kg masy ciała

Właśnie tyle wynosi dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na białko. Podczas diety zwykle nasza aktywność sportowa jest zwiększona, dlatego zapotrzebowanie na ten aminokwas jest wyższe. U osób uprawiających aktywność fizyczną organizm może potrzebować nawet do 2 g na kilogram masy ciała. Układając swoją dietę warto pamiętać, że 100 g piersi z kurczaka bez skóry to około 21,5 g białka.

Kaloryczność

Będąc na diecie odchudzającej zależy nam na walce ze zbędnymi kilogramami i na ograniczeniu spożywanej liczby kalorii. Która część kurczaka jest najmniej kaloryczna? Najchudszym mięsem z całego kurczaka jest pierś. Ma ona około 99 kcal na 100 g. Jednak pamiętaj – kaloryczność potraw może ulegać zmianie, w zależności od tego jak je przyrządzamy. Będąc na diecie odchudzającej unikaj tłustej panierki i sosów.

 


Przeczytaj: Jakie jeść mięso będąc na diecie? 


Zapobieganie utracie mięśni

Inną zaletą chudego mięsa kurczaka, nie tylko wśród dbających o linię, jest wpływ zawartego w nim białka na budowę mięśni. Jeśli uprawiasz aktywność fizyczną, nie zapominaj o tym ważnym budulcu. Dzięki odpowiedniej ilości białka w diecie nie tylko stracisz zbędne kilogramy, ale także wyrzeźbisz sylwetkę i pięknie uwydatnisz mięśnie. Polecamy!

Powrót do listy
Powrót do listy